Connect with us

Aktualitet

Këshilli Kombëtar, Basha-demokratëve : Nëse për ju zgjedhjet janë në rregull jap dorëheqjen

Published

on

Kryedemokrati Lulzim Basha ka sfiduar anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Në fjalën e tij, Basha iu është drejtuar demokratëve, duke u shprehur se nëse i konsiderojnë të rregullta zgjedhjet e 25 prillit, është gati të dorëhiqet nga posti.

Ndër të tjera, Basha sqaroi se gjatë fushatës për kreun e PD-së, do të shpalosë edhe mekanizimin sesi qeveria mos të prekë votën.

“Nëse për ju zgjedhjet janë në rregull jap dorëheqjen. Do të betohem para Gramoz Ruçit në shtator. Në fushatën për kryetar të PD do shpalos mekanizmin se si Rama nuk do vjedhë më zgjedhje,”-tha Basha në fjalën e tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Propozimi i Ministrise se Drejtesise / 1 Gjykate Apeli per te gjithe vendin, ajo e Shkodres drejt shkrirjes

Published

on

By

“Ne kemi pasur dy sygjerime për Këshillin e Lartë Gjyqësor, që gjykata e Sarandës të mos shkrihet se ka numër më të madh cështjesh se ajo e Gjirokastrës, sygjeruam që dhe për shkak të llogjistikës, Gjykata e Krujës, për kompetencë të bashkohet me Tiranën sepse Kruja ka 17 km me Tiranën ndërsa me Durrësin ka mbi 40 km. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

“Prioritet hetimi i zyrtarëve të nivelit të lartë”, Kraja: Duhet koordinim i të gjitha strukturave për të luftuar korrupsionin

Published

on

By

Kreu i Prokurorisë kundër Krimit dhe Korrupsionit, Arben Kraja deklaroi në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit u shpreh se korrupsioni dhe pastrimi i parave është një fenomen i pranishëm, ndërsa shtoi se duhet një punë e madhe dhe një koordinim i gjithanshëm për ta luftuar. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Rikthehen taksat për biznesin e vogël, zbulohet data

Published

on

By

Euronews ka zbuluar projektligjin e ri të tatimit mbi të ardhurat, i cili vendos një mënyrë të re taksimi për individët, profesionet e lira dhe bizneset. (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!