Connect with us

Aktualitet

Ja emri dhe foto, kush është drejtori i ri në Policinë e Shkodrës

Published

on

Skënder Hita do te jete drejtor në policinë e Shkodrës në vend të Niko Brahimaj. Skender Hita më parë ka qenë nëndrejtor i policisë së Shkodres por edhe Tiranes

Policia e Shtetit ka bere te ditura zyrtarisht ndryshimet qe ka bere ne te gjithe nivelin drejtues në strukturat vendore të Policisë së Shtetit

Drejtori i Policisë së Shtetit ka vendosur të bëjë një ristrukturim të kupolës së bluve.

Konkretisht mësohet se Veliu ka firmosur ndryshime në nivel vendor e qendror, siç edhe u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, pas ngjarjeve të bujshme që kanë tronditur vendin

Tani drejtimin e Shkodrës e ka marrë Skënder Hita. Pas largimit të Niko Brahimajt Hita që ishte zëvendësdrejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Gjirokastër do të jetë në krye të Policisë së Shkodrës. Vetë Brahimaj është transferuar dhe emëruar Drejtor i Institutit të Policisë Shkencore

Ndërsa drejtimin e Vlorës, një tjetër qark mjaft problematik kur bëhet fjalë për kronikën e zezë e ka marrë Bledar Çeliku. Më herët Çeliku ishte Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Fier

Në krye të Fierit është vendosur Ferdinant Mara, i cili ka qenë Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë. Vendin e tij në Korçë e ka zënë Ardian Çipa, i cili deri tani ka qenë në Akademinë e Sigurisë

Gjovalin Loka, ish Drejtori i Departamentit për Sigurinë është emëruar Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës Lorenc Shehu transferohet dhe emërohet Drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë. Vendin e tij në Durrës e ka zënë Oltion Bistri, i cili ka qenë shefi i Komisariatit të Policisë Nr.2 në Tiranë

Hamdi Fjore deri tani zv.dr i DVP Korçë transferohet dhe emërohet drejtor i Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës. Vendin e tij e ka zënë Edmond Tarkaj, deri tani drejtor i Policisë Rrugore

Dhimitraq Ziu, deri tani zv.drejtor për sigurinë në DVP Tiranë, transferohet dhe emërohet Drejtor i Policisë Rrugore. Luigj Vathi drejtor i Drejtorisë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Vlorë deri tani transferohet dhe emërohet Zv.drejtor për sigurinë ne DVP Tiranë

Neritan Nallbati deri tani drejtor i DVP Berat transferohet dhe emërohet Drejtor i Departamentit për Sigurinë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Po transportonin dru / Policia e Shkodres ndalon 5 mjete, procedohen shoferet

Published

on

By

Policia e Shkodres ka sekuestruar 5 mjete te cilet po transportonin lende drusore pa lejen e posacme. Ne njoftimin per shtyp te Policise se Shkodres behet me dije se jane proceduar 5 drejtuesit e mjeteve.

Bllokohen nga Policia, 5 automjete që transportonin lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme.
Procedohen penalisht drejtuesit e mjeteve që po transportonin lëndën drusore.

Në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet policore të DVP Shkodër kanë konstatuar dhe ndaluar 5 automjete që transportonin lëndë drusore, konkretisht 3 prej tyre janë konstatuar në fshatin Grabom, Njësia Administrative Kelmend, Bashkia Malësi e Madhe, 1 automjet në vendin e quajtur “Ish-fermentimi i duhanit” lagjja Skënderbeg, Shkodër dhe 1 automjet tek vendi i quajtur “Ura Mesit” Njësia Administrative Postribë, Shkodër.

Continue Reading

Aktualitet

Gjiknuri sqaron ‘sherrin’ brenda strukturave të PS në Shkodër

Published

on

By

Mbledhja e sekretarit të përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri, me strukturat e PS Shkodër mbrëmjen e kaluar u shoqërua me debate (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Debatet në PS-në e Shkodrës për “aleatin” / PD : PPP-ja korruptive Rama-Doshi-Rakipi po ndan “plaçkën”

Published

on

By

Ndërkohë që socialistët në Shkodër janë të “përçarë” për punësimet në administrarë, Partia Demokratike nuk ka mbetur pa komentuar situatën në kampin kundërshtar (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!