Connect with us

Aktualitet

Cfare preferojne shkodranet, produktet e tregjeve apo te supermarketeve

Published

on

Sigurisht jemi te gjithe te dyzuar para kesaj pyetje. Ushqime bio te fshataret por qe asnje produkt nuk rezulton i certifikuar dhe vazhdimisht tregtohet ne kushte te papershtatshme apo produkte marketi, te konservuara por deri diku te certifikuara.

Pastaj kuptueshem eshte dhe faktori cmim, e ketu mesa duket shqiptaret ndalen tek “mire dhe lire”. Mbi te gjitha kur tashme produktet bio dhe te ushqyerit shendetshem eshte nje shnderruar ne nje trend po aq te shendetshem qe te imponon nje stil jetese green and save.

Por blerja e produkteve te fermereve vendas eshte dhe nje mision solidariteti, nje perkrahje ndaj familjeve te varfra dhe te mesme , qe bejne pune te ndersheme per te mbijetuar ne nje treg kaotik. Ju si mendoni

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Po transportonin dru / Policia e Shkodres ndalon 5 mjete, procedohen shoferet

Published

on

By

Policia e Shkodres ka sekuestruar 5 mjete te cilet po transportonin lende drusore pa lejen e posacme. Ne njoftimin per shtyp te Policise se Shkodres behet me dije se jane proceduar 5 drejtuesit e mjeteve.

Bllokohen nga Policia, 5 automjete që transportonin lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme.
Procedohen penalisht drejtuesit e mjeteve që po transportonin lëndën drusore.

Në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet policore të DVP Shkodër kanë konstatuar dhe ndaluar 5 automjete që transportonin lëndë drusore, konkretisht 3 prej tyre janë konstatuar në fshatin Grabom, Njësia Administrative Kelmend, Bashkia Malësi e Madhe, 1 automjet në vendin e quajtur “Ish-fermentimi i duhanit” lagjja Skënderbeg, Shkodër dhe 1 automjet tek vendi i quajtur “Ura Mesit” Njësia Administrative Postribë, Shkodër.

Continue Reading

Aktualitet

Gjiknuri sqaron ‘sherrin’ brenda strukturave të PS në Shkodër

Published

on

By

Mbledhja e sekretarit të përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri, me strukturat e PS Shkodër mbrëmjen e kaluar u shoqërua me debate (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Debatet në PS-në e Shkodrës për “aleatin” / PD : PPP-ja korruptive Rama-Doshi-Rakipi po ndan “plaçkën”

Published

on

By

Ndërkohë që socialistët në Shkodër janë të “përçarë” për punësimet në administrarë, Partia Demokratike nuk ka mbetur pa komentuar situatën në kampin kundërshtar (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!