Connect with us

Aktualitet

Ergysi, gazetari që u “plas” në tokë dhe trafikanti që u iku nga duart

Published

on

Ergys Gjencaj është gazetari i nje medium informativ, një gazetar modest të cilin e kemi parë të raportoj nga selia e PS, ose në disa ngjarje. Sot Ergysi u përball me një lajm të mirë për mediat por të keq për veten.

Ai po filmonte aksionin policisë kundra një trafikanti i cili nuk dilte nga makina e tij edhe pse policët i thërrisnin “dil o b*thq*r” ai nuk doli. Përkundrazi trafikanti mori aq guxim saqë i përplasi policët dhe u largua me një shpejtësi skëterr.

Tani fillon aventura për Ergysin se trafikanti “b*thq*r” iku i la me pi..stoleta në dorë policët. Tashmë armiku i policëve ishte Ergysi pasi telefoni i tij po xhironte dështimin e aksionit të policisë të cilës i ngeli arma në dorë. Policiai u vërsul Ergysit sikur të ishte ai trafikanti dhe jo ai që u largua por e bukura ishte se policia e akuzonte si bashkëpunëtor

Policia e plasi në tokë Ergysi, ky I fundit me kulturën e tij dhe etikën e gazetarit u kërkonte falje edhe pse policët me pa të drejtë e plasën në tokë. Gabimi i Ergysit është se sillet si një gazetar modest dhe nuk del shumë në emisionet televizive, që edhe policët të shikojnë sic bëjnë kolegët e tjerë të Ergysit.

Gazetari Gjencaj ishte ndjerë I tronditur nga kjo që i kishte ndoshur, Ergys mos u mërzit ti I tregove të gjithëve si bëhet gazetaria. Tashmë që dhe ti u bërë I njohur nuk besoj se policia do të prek më me dore.

Urojmë që asnjë gazetar të mos e ketë fatin e Ergysit, një baba për të cilën fëmijët duhet të jënë krenar. Ah se harruam trafikantin ishalla e kanë kapur se atë kokë që kishte ai as policia nuk e ndal atë / Gazeta Shqip

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Po transportonin dru / Policia e Shkodres ndalon 5 mjete, procedohen shoferet

Published

on

By

Policia e Shkodres ka sekuestruar 5 mjete te cilet po transportonin lende drusore pa lejen e posacme. Ne njoftimin per shtyp te Policise se Shkodres behet me dije se jane proceduar 5 drejtuesit e mjeteve.

Bllokohen nga Policia, 5 automjete që transportonin lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme.
Procedohen penalisht drejtuesit e mjeteve që po transportonin lëndën drusore.

Në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet policore të DVP Shkodër kanë konstatuar dhe ndaluar 5 automjete që transportonin lëndë drusore, konkretisht 3 prej tyre janë konstatuar në fshatin Grabom, Njësia Administrative Kelmend, Bashkia Malësi e Madhe, 1 automjet në vendin e quajtur “Ish-fermentimi i duhanit” lagjja Skënderbeg, Shkodër dhe 1 automjet tek vendi i quajtur “Ura Mesit” Njësia Administrative Postribë, Shkodër.

Continue Reading

Aktualitet

Gjiknuri sqaron ‘sherrin’ brenda strukturave të PS në Shkodër

Published

on

By

Mbledhja e sekretarit të përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri, me strukturat e PS Shkodër mbrëmjen e kaluar u shoqërua me debate (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Debatet në PS-në e Shkodrës për “aleatin” / PD : PPP-ja korruptive Rama-Doshi-Rakipi po ndan “plaçkën”

Published

on

By

Ndërkohë që socialistët në Shkodër janë të “përçarë” për punësimet në administrarë, Partia Demokratike nuk ka mbetur pa komentuar situatën në kampin kundërshtar (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!