Connect with us

Aktualitet

Në vend të trafikantit shtriu në tokë gazetarin, policia jep detaje për operacionin

Published

on

Me anë të një njoftimi për mediat, policia ka dhënë detaje në lidhje me operacionin që dështoi sot te “Varri i Bamit” ku pas arratisjes së një personi që ishte vënë në ndjekje, blutë shtrinë në tokë gazetarin e ndodhur rastësisht në vendin e ngjarjes për shkak se po filmonte skenën.

Arratia e drejtuesit të automjetit me xhama të zinj, i identifikuar si Gazmir Cani ka zgjatur pak minuta, pasi ai është shoqëruar nga policia bashkë me disa persona të tjerë mes të cilëve edhe drejtuesi i një makine tip Volvo Altin Gega, ndërkohë që janë sekuestruar 1 kilogramë e 128 gramë ko…kainë. Forcat Operacionale gjetën d..rogën e ndarë në pako, të vënë në kuti picash dhe të fshehur poshtë një makine

Operacioni është ende në vijim e sipër. Në lidhje me ndalimin e gazetarit, policia thekson se po verifikohet respektimi i proceduarave gjatë ndërhyrjes në operacion.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Po transportonin dru / Policia e Shkodres ndalon 5 mjete, procedohen shoferet

Published

on

By

Policia e Shkodres ka sekuestruar 5 mjete te cilet po transportonin lende drusore pa lejen e posacme. Ne njoftimin per shtyp te Policise se Shkodres behet me dije se jane proceduar 5 drejtuesit e mjeteve.

Bllokohen nga Policia, 5 automjete që transportonin lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme.
Procedohen penalisht drejtuesit e mjeteve që po transportonin lëndën drusore.

Në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet policore të DVP Shkodër kanë konstatuar dhe ndaluar 5 automjete që transportonin lëndë drusore, konkretisht 3 prej tyre janë konstatuar në fshatin Grabom, Njësia Administrative Kelmend, Bashkia Malësi e Madhe, 1 automjet në vendin e quajtur “Ish-fermentimi i duhanit” lagjja Skënderbeg, Shkodër dhe 1 automjet tek vendi i quajtur “Ura Mesit” Njësia Administrative Postribë, Shkodër.

Continue Reading

Aktualitet

Gjiknuri sqaron ‘sherrin’ brenda strukturave të PS në Shkodër

Published

on

By

Mbledhja e sekretarit të përgjithshëm të PS, Damian Gjiknuri, me strukturat e PS Shkodër mbrëmjen e kaluar u shoqërua me debate (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Debatet në PS-në e Shkodrës për “aleatin” / PD : PPP-ja korruptive Rama-Doshi-Rakipi po ndan “plaçkën”

Published

on

By

Ndërkohë që socialistët në Shkodër janë të “përçarë” për punësimet në administrarë, Partia Demokratike nuk ka mbetur pa komentuar situatën në kampin kundërshtar (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!