Connect with us

Aktualitet

Kush është shefi / Dojna Mema zbulon kush e bën ‘ligjin’ në çift

Published

on

Dojna Mema dhe Vlashent Sata janë ndër çiftet më të pëlqyer të dashur në show-bizz-in shqiptar, ndaj edhe çdo projekt i tyre i ri artistik s’mund të kalojë pa vëmendjen maksimale të publikut që i ndjek.

Megjithatë, projektet dhe punët nuk shkojnë gjithmonë vaj. Dikush duhet të jetë “shefi” e dikush tjetër duhet të jetë “i binduri” Në raportin e Dojnës dhe Vlashentit, ky raport është i ndarë. Shefi është Dojna… apo jo

E ftuar pasditen e sotme në “Pushime On Top” Dojna rrëfeu më shumë për edicionin e fundit të ‘Za Fest’ dhe rolin e saj në këtë festival.

Pyetjes “Sa dorë ke ti te ky edicion” Dojna iu përgjigj.

“Vlashenti thotë një shprehje shumë të lezetshme: ‘Unë jam shefi, por kjo është shefi i shefit. Me thënë të drejtën, unë jam kujdesur më shumë për pjesën e marrëdhënieve me publikun, marketingun digjital. Vlashenti është ai që ka krijuar të gjithë idenë e këtij festivali, ndaj të gjitha meritat i shkojnë patjetër atij. Unë kam qenë suport shumë i mirë.

Vlashenti nuk më lë fare dorë te pjesa e repertorit, ashtu siç unë nuk i lë fare dorë Vlashentit të ndërhyjë te emisionet dhe intervistat e mia“ U kuptua kush është shefi ?!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!