Connect with us

Aktualitet

Brdaric : Zero hapësira Skënderbeut ! “Demat” ? Do flisnim ndryshe mos të gabonte arbitri

Published

on

Thomas Brdaric, trajneri i Vllaznisë, në prag të ndeshjes me Skënderbeun ka dalë para mediave dhe ka folur fillimisht për duelin me korçarët dhe situatën në skuadrën e tij

“Nuk duhet ti lejojmë hapësirat që kërkojnë dhe jemi gati për këtë ndeshje të radhës me Skënderbeun. Mendoj se përballja me Partizanin ishte e fortë dhe ata kanë dëshirë të fitojnë me ne

Ishin mirë në mbrojtje, ne lamë hapësira në prapavijë dhe ata përfituan. Na mungon Da Silva. Do luajë Falloë-Diagne, ndërkohë që do bëjmë disa rrotacione” tha fillimisht tekniku gjerman

Më pas atij iu vu në dukje deklarata e trajnerit të Partizanit, Ilir Daja, i cili në prag të derbit me Dinamon tha se Vllaznia ishte inekzistente në pjesën e dytë falë lojës së bërë nga skuadra e tij

Brdaric reagoi kështu: “Secili duhet të shohë ekipin e vet, ne kemi pesë pikë dhe ata kanë dy. Nëse arbitri nuk do kishte gabuar te goli për pozicionin jashtë loje, ne do kishim marrë tri pikë dhe do flisnim ndryshe. Ajo shkoi dhe tani të përqëndrohemi te Skënderbeu” / abcnews.al

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

PD gati për zgjedhjet lokale/ Ndahen drejtuesit politik, Berisha rikthen Jozefina Topallin

Published

on

By

Partia Demokratike ka ‘ndezur motorët’ për zgjedhjet e ardhme lokale që do të mbahen në vitin 2023.

Mes emrave surprizues është rikthimi i Jozefina Topallit si drejtuese politike e PD-së në qarkun e Lezhës, ndërsa kryeqyteti mësohet se ndahet në 5 zona elektorale. Gjithashtu bie në sy rikthimi i Xhelal Mziut i cili del në krah të Sali Berishës i cili së fundmi e ka shpërblyer me një post të rëndësishëm.

Continue Reading

Aktualitet

I mori jeten vëllait dhe kunatës, burg për Arsen Muskurtin. Avokati: Ar mën e ka me leje, u vetëdorëzua, nuk u arrestua

Published

on

By

Arsen Muskurti 38 vjeç është lënë në qeli nga Gjykata e Tiranës pasi akuzohet për eleminimin e vëllait dhe kunatës së tij, Alban dhe Nora Muskurti, përkatësisht 44 dhe 33 vjeç.

Avokati i të pandehurit tha për gazetarët se Arsen Muskurti nuk ka tentuar të largohet, por u vetëdorëzua në polici dhe nuk u arrestua nga policia sikurse u deklarua.

Arsen Muskurti është dorëzuar vetë konkretisht. Kam parë shumë trillime nga mediat që ka dashur të ikte në Dibër me bashkëshorten, por është dorëzuar vetë. Më ka kërkuar mua personalisht që ta dorëzoj Arsenin. Kemi shkuar në ambientet e policisë, kemi bërë të gjitha procedurat pasi kishte kryer krimin. Ndërsa sot deklaroi që duhet të mbrohet vetëm me avokat. Unë kërkova masë sigurie 30 ditë pasi gjendja mendore, psikologjike e tij është e jashtëzakonshme, merr mjekim. Ai ka kryer 7 kallëzime penale ndaj të ndjerit dhe të ndjerës. Kishte që nga 2018 që kishte probleme me vëllain, aty ka filluar edhe mjekimin. Nuk është arratisur, por ka dashur të dorëzohet. Arma është me leje”, u shpreh avokati mbrojtës i Arsen Muskurtit.

Continue Reading

Aktualitet

Berisha ka takuar dy ditë më parë Ilir Metën, çfarë pritet të ndodhë në shtatorin e “nxehtë”?

Published

on

By

Ish-kryeministri Sali Berisha dy ditë më parë ka takuar kryetarin e Partisë së Lirisë, Ilir Metën.

Sipas burimeve të “BalkanWeb”, në takimin 90 minutësh mes Berishës dhe Metës është diskutuar për aksionin opozitar dhe akordimi i dy partive PD dhe PL.

Më herët dhe Berisha dhe Meta kanë paralajmëruar se aksioni opozitar në shtator do të jetë i pandalshëm. Kreu i Partisë së Lirisë gjithashtu është shprehur se nga shtatori do të ketë denoncime të reja, por nuk përjashtohen as protestat kombëtare deri tek ajo që është përkufizuar si “mosbindje civile”

Continue Reading

Facebook

PUBLICITET

AMA® CAFFÈ – KAFJA IME E DASHUR

LUFA PRINT

UJI SELITA

EETIMES LAJME

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!