Connect with us

Aktualitet

Shqipëria në Kupën e Botës? Ja skenarët që i japin shpresë kombëtares sonë pas përjashtimit të Rusisë

Published

on

FIFA dhe UEFA i dhanë një goditje të fortë sot Rusisë, duke vendosur përjashtimin e të gjitha skuadrave të saj nga të gjitha kompeticionet futbollistike.

Rusia ishte në fazën “play-off” të kualifikueseve të botërorit “Katar 2022” dhe do të përballej me Poloninë, por pasi kjo e fundit refuzoi të përballej me të dhe i bëri presion organeve të futbollit për ta përjashtuar nga kompeticioni, ajo u dëbua.

Kjo duket se ka sjellë një shpresë për kombëtaren kuqezi, e cila mund të ketë fatin të luajë në botëror, falë një skenari.

Dy skenarët e mundshëm, pas përjashtimit janë:

1.Rusia ndëshkohet duke hequr kombëtaren e tyre të futbollit nga ky kompeticion, e treta e grupit, e cila është Sllovakia, do të kishte shansin të futej në Play-Off. Pas

2.Rusia ndëshkohet, mund të gjykohet se vendi i tretë më i mirë nga të gjitha grupet përkatëse të futej në Play-Off në vend të Rusisë.

Vendi i tretë me më shumë pikë është kombëtarja shqiptare, kështu mundësia është se Shqipëria do të marrë pjesë në Play-Off.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!