Connect with us

Aktualitet

Derbi i Shqipërisë Tirana-Vllaznia/ Brdaric: Shkodra mezi po e pret!

Published

on

Java e 25 e Superligës rezervon menjëherë një supersfidë siç është derbi i Shqipërisë Vllaznia-Tirana. Ndeshja do të luhet në ‘Loro Boriçi’ të shtunën në orën 16:45, me shkodranët që tani luftojnë për kupat e Europës dhe jo kampionat, ndryshe nga bardheblutë kryeqytetas.

“Jo vetëm ekipi po e pret me padurim këtë ndeshje, por edhe spektatorët. Të gjithë janë gati dhe ne i kemi karikuar baderitë tona për këtë ndeshje,”-u shpreh Thomas Brdaric, trajner i Vllaznisë.

“Ne na del një punë për të pasur vazhdimësi, për të qenë në vazhdimësi, sepse është periudha më efikase dhe më e vështirë e sezonit. Kja na bën ne si ekip që përqëndrimi dhe vlerësimi të jetë më maksimal se në të kaluarën,”-deklaroi Orges Shehi, trajner i Tiranës.

Po të shtunën, Partizani që barazoi me Tiranën, do kërkojë të rikthehet te fitoret teksa përballë do ketë Egnatian, një skudër që lufton për mbijetesë.

“Të tilla ndeshje të nxjerrin shumë problem sepse lojtarët e mendojnë para se të nise se është e fituar,”-tha Dritan Mehmeti, trajner i Partizanit

Ndërkohë të dielën do të luhen 3 sfidat e tjera të javës së 25, Dinamo-Kukësi, Laçi-Skënderbeu dhe Teuta-Kastrioti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!