Connect with us

Aktualitet

Shkarkimi i Brdaric nga Vllaznia, reagon edhe presidenti Alban Xhaferi

Published

on

Vllaznia ka shkarkuar një ditë më parë trajneri Thomas Brdaric, pas humbjes së pësuar në shtëpi kundër ekipit të Tiranës. Në mbrëmje kuqeblutë dolën me një komunikatë, ndërkohë që pas kësaj lëvizjeje nuk mund të mos e thoshte diçka edhe presidenti Alban Xhaferi.

“Të dashur miq, sportdashës, dashamirës të Klubit Futbollit Vllaznia. Duke vlerësuar situatën aktuale jo të mirë të rezultateve që po kalon ekipi jone i zemrës, kemi marrë vendim për ndërprerjen e marrëdhënieve me trajnerin e shquar Thomas Brdaric. Me anë të këtij statusi dua të falënderoj personalisht dhe në emër të klubit, Z. Brdaric për gjithçka që kontribuoi për ekipin tone të zemrës për më shumë se 1 sezon e gjysmë.

Gjithashtu dua t’i uroj shumë suksese në karrierën e tij në vijimësi. Vitin e kaluar jemi të gjithë dëshmitarë të një viti të jashtëzakonshëm të rikthimit të Vllaznisë në rrugën e suksesit, ku kulmoi me fitimin e Kupës së Shqipërisë dhe pa diskutim pjesë shumë e rëndësishme e rikthimit të këtyre emocioneve ishte trajneri Brdaric.

I mirëkuptoj reagimet sensitive të gjithsecilit dhe sigurisht debatet pozitive apo negative për këtë vendim, por dua t’ju siguroj se çdo ndryshim që bëhet është vetëm për një qëllim, për të përmirësuar situatën dhe arritur objektivat tona sa më të larta. Gjithashtu dua t’i uroj suksese në drejtimin e ekipit tonë, dyshes shkodrane, Elvis Plori-Auron Miloti. Me ndihmën e Zotit, do t’ia dalim”, shkruan Xhaferi në rrjetet sociale. / abcnews.al

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!