Connect with us

Aktualitet

Shkarkoi trajnerin gjerman, Vllaznia zgjedh pasuesin

Published

on

Vllaznia një ditë më parë vendosi që të shkarkonte trajnerin gjerman Thomas Brdariç, pas humbjes së derbit të Shqipërisë në Loro Boriçin, Tiranën.

“Klubi i Futbollit Vllaznia njofton se ka vendosur ndërprerjen e marëdhënies me trajnerin Thomas Brdariç. Në vazhdimësi ekipi do të drejtohet nga trajneri Elvis Plori. Me këtë rast, falenderojmë trajnerin Brdariç për të gjithë kontributin e dhënë dhe i urojmë suksese ne karrierën e tij”, thuhet në një njoftim të një ditë më parë.

Por klubi kuqeblu nuk ka vonuar dhe e ka gjetur menjëherë pasuesin. Dhe ai është Elvis Plori ndihmësi i Brdariç.

“KF Vllaznia i uron suksese trajnerit Elvis Plori në detyrën që ka marrë përsipër për të drejtuar ekipin e parë bashkë me Auron Milotin dhe i siguron që do të kenë mbështetjen maksimale nga të gjitha strukturat e klubit për të arritur objektivat që kemi vënë të gjithë sëbashku”, thuhet njoftimin më të fundit të klubit kuqeblu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!