Connect with us

Lajme

VIDEO/ Shqipëria e pafat ndaj Gjeorgjisë, kuqezinjve u mungoi vetëm goli, mbyllet në paqe

Published

on

Ritëm, raste pa fund, por në fund vetëm 0-0 mes Shqipërisë dhe Gjeorgjisë në miqësoren e dytë të marsit. Keqardhje për tifozët, të cilët mbështetën ekipin.

Kuqezinjtë e nisën furishëm dhe krijuan menjëherë rastet e para me Manajn dhe Roshin. Për 20 minutat e para në fushë Shqipëria ishte dominuese, ndërsa më pas Gjeorgjia arriti të ekuilibronte ndeshje. Fundi i këtij fraksioni pati nga një moment të mirë për të dyja skuadrat.

E dyta nisi me një zëvendësim, Reja largoi Brojën për Cikalleshin. Dhe efektet u dhanë menjëherë, me kavajasin të freskët që krijoi pështjellim në zonën kundërshtare, po pa arritur dot të shënjestrojë portën.

Më pas në fushë u futën lojtarë të tjerë ofensivë, si Laçi dhe Vrioni, me këtë të fundit që për pak shënoi sapo kishte hyrë në fushë. Vetëm një gjuajtje nga gjeorgjianët, por Strakosha pret me siguri.

Kuqezinjtë tentuan deri në fund, por mungoi finalizimi, goditja e fundit për në portë. Të pafat të besuarit e Edy Rejas, që bënë një tjetër ndeshje të mirë, por nuk arritën të fitojnë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!