Connect with us

Bota

Zbulohen lëvizjet e avionëve/ Komanda e lartë e Kremlinit ‘fshihet në bunkerët bërthamorë rusë’, ku po e kalon kohën e tij Putini

Published

on

Sipas ‘provave’ të reja, Vladimir Putin dhe komanda e tij e lartë janë vendosur në bunkerë bërthamorë të fshehtë, ndërsa lufta e përgjakshme po shpaloset në Ukrainë.

Lëvizjet e avionëve të përdorur nga zyrtarë të lartë të Kremlinit tregojnë se Putini mund të kalojë një pjesë ose të gjithë kohën e tij në strehën pranë Surgut në Siberinë perëndimore, thuhet.

Ministri i tij i mbrojtjes Sergei Shoigu besohet të jetë në një bunker pranë Ufa në Urale, 725 milje në lindje të Moskës, tha gazetari investigativ Christo Grozev.

Shoigu ka munguar në mënyrë misterioze prej disa javësh duke ndezur thashethemet për shëndetin e tij.

Teoria e vendndodhjes së tij mbështetet nga vajza e tij Ksenia Shoigu, 31 vjeç, e cila u fotografua në Ufa për ndoshta tre ditë nga 22 marsi.

Zonja Shoigu vizitoi qytetin rus pasi spekulimet ishin të përhapura se ministri i mbrojtjes kishte vuajtur probleme me zemrën.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Macron rizgjidhet president i Francës

Published

on

By

Emmanuel Macron do jetë presidenti i Francës edhe për 5 vitet e ardhshme. Ai fitoi balotazhin e së dielës, duke mundur me një diferencë të madhe votash rivalen e tij të ekstremit të djathtë Marine Le Pen. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Vuçiç nuk “heq dorë”: Serbia do ta vazhdojë miqësinë me Rusinë

Published

on

By

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, në takimin e tij me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksander Bocan-Kharchenko, ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë miqësinë me Rusinë dhe Kinën. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

‘Urbi et Orbi’, Papa në mesazhin për ‘qytetin dhe botën’: Na fitoftë paqja e Krishtit, të mos mësohemi me luftën! Liderët të marrin vendime të forta

Published

on

By

Papa Françesku shpall mesazhin e gëzueshëm të Pashkëve, se Jezusi, i Kryqëzuari, është ringjallur. Në mesazhin e tij ‘urbi et Orbi’, ai kujton viktimat e luftës, të gjithë ata që vuajnë nëpër botë dhe apelon për paqe. (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!