Connect with us

Aktualitet

Teuta për mbijetesë, trajneri i Vllaznisë: Të përfitojmë nga momenti jo i mirë i kampionëve të Shqipërisë

Published

on

Të dielën Vllaznia, që vetëm pak ditë më parë u kualifikua në finale e Kupës së Shqipërisë, udhëton në transfertë për t’u përballur me Teutën që tani ka hyrë në vallen e mbijetesës.

“Teuta është një skuadër që vitin e fundit ishte kampion Shqipërie dhe duhet vlerësuar maksimalisht. Në gjirin e saj ka lojtarë me kualitet, por duke ditur situatën ku ndodhet, e keqe, ne duhet të përqendrohemi dhe ta shfrytëzojmë,”-u shpreh Elvis Plori, trajner i Vllaznisë.

Po të dielën, për llogari të javës së 29 të Superliges, Skënderbeu pret Partizanin, ndërsa Dinamo udhëton në Laç për t’u përballur me kurbinasit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!