Connect with us

Aktualitet

Vllaznia nuk e parakalon Partizanin në garën për Europën, Teuta shpëton në fund

Published

on

Nuk mjafton Liridon Latifi për të ngjitur skuadrën në zonën europiane.

Vllaznia nuk gjen vazhdimësinë dhe as buzëqeshjen e vendin e katërt në dëm të Partizanit pasi u barazua në fund të ndeshjes së Durrësit duke mos përfituar nga ndalesa e të kuqve të Elbasan kundër Skënderbeut.

Në pjesën e dytë, shkodranët finalizuan lojën ofensive me një gol nga pika e bardhë por skuadra e Arapit barazoi në shtësë me Peposhin. Rezultat që nuk e nxjerr nga kriza e thellë Teutën që mbetet vetëm 2 pikë larg vendit të tetë që rrezikon ndeshjen play out të qëndrimit në Kategorinë Superiore. 7 javë nga fundi, durrsakët duhet të derdhin shumë djersë në mënyrë që të meritojnë qëndrimin mes më të mirëve.

Nuk arrin të përfitojë nga hapi fals i Kukësit, Partizani që si pritës zhgënjeu përballë Skënderbeut tashmë pothuajse të rrëzuar në të Parën. Vetëm barazim pa gola në Elbasan mes të kuqve dhe 8 herë kampionëve të vendit në një ndeshje ku skuadra e ish-it Skënder Gega mund të kishte marrë dhe me shumë se një pikë pa vlerë mbijetese.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!