Connect with us

Aktualitet

Spahia: Ky Kuvend duhet të na shkëpusë nga modeli humbës 8-vjeçar

Published

on

Bardh Spahia, kryetar i Bashkisë së Shkodrës, në fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar të PD, tha se pushtetin në PD tani e ka vota.

“Këtu pushtetin e ka vota dhe jo emërimi dhe kjo është arritja më e madhe në 30 vite.

PD ishte kthyer në një parti ku një parti ku një njeri vendoste për gjithçka dhe për gjithkënd. Tani vota vendos se kush do të kandidojë, kush do të marrë përgjegjësi.

Ky Kuvend duhet të na shkëpusë nga modeli humbës 8-vjeçar. Sepse ne jemi demokratë që i besojmë votës. Unë vetëm jam produkt i një procesi të jashtëzakonshëm bazuar te vota. Vota ka rritur konkurrencën dhe pjesëmarrjen e demokratëve sepse ata vendosin vetë se kush do i përfaqësojë.

Më 6 mars, Shkodra mbeti fortesa e vetme e demokracisë sepse respektuam votën. Ne mundëm t’u jepnim shpresë demokratëve dhe fituam sepse ishim në anën e drejtë.

Besimin që kemi vendosur me demokratët duhet ta injektojmë të çdo votues. Ne duhet ta bëjmë PD-në një parti të shpresës. Vendit i duhet një ndryshim dhe këtë ndryshim mund ta sjellë vetëm për PD-në. Është koha që ne të frymëzojmë njerëzit, të bëhemi zëri i tyre. Është koha që të bëhemi bashkë,” tha Spahia.

© SYRI.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!