Connect with us

Aktualitet

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS-së, Rama: Të mbyllim sa më shpejt kapitullin e çmendurisë së Presidencës

Published

on

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste.

Në dalje nga selia rozë, kryeministri Edi Rama zbuloi se u diskutua për atë çfarë do të miratohet në Asamblenë Kombëtare të PS-së e cila do të zhvillohet ditën e shtunë në Xibrakë. Rama gjithashtu tha se dy palët po negociojnë që të zgjidhet një president që sipas tij do t’i kthejë normalitetin zyrës së kreut të shtetit.

“Sot diskutuam për procesin për hyrjen në zgjedhjet në parti për kryetarët e gjitha njësive dhe në Asamblenë Kombëtare do të miratojmë një sërë dokumentash që sot u miratuan në kryesi dhe që vijuan nga Kongresi pas ndryshimet statusore në funksion të rregullave të funksionimit të partisë.

Detyrimet e Kongrssit pas ndryshimeve të të gjithë funksionimit të partisë. Pati një informacion nga grupi i posaçëm që kemi ngritur, sot kanë filluar bisedimet zyrtarem e palët e tjera në Kuvendin e Shqipërisë për të identifikuar një figurë që mund të ketë një mbështetje më të gjerë se sa ne që jemi shumicë. Do shohim nëse ka vullnet, shansët janë shumë të mira, jemi të gatshëm që të jemi sa më të hapur në funksion të zgjedhjes së një Presidenti që të garantojë mbylljen me sukses të një çmenduri në Presidencë

Ne nuk jemi ulur në tryezen e paragjykimeve, do të gjykojmë nga emrat dhe jo paragjykimet nga vijnë emrat. Në këtë ceshtje jemi në një tryeze, nese do te jetë e pelqyshme, do të japim 100 %. Nëse jo, në fund fare falë ndryshimeve kushtetuese, janë më shumës e 71 vota në parlament dhe Shqipëria do të ketë një president normal”, tha Rama.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!