Connect with us

Aktualitet

Te rinjte risjellin ne Shkoder komedine “Çifti i Lumtur”

Published

on

Të rinjtë e qendrës rinore “Arka” kanë risjelle në skenë komedinë shqiptare “Çifti i Lumtur” komedi e cila trajton historine e   dy të rinjve që dashurohen, por që hasin vështirësi për të ruajtur lidhjen nga familjarët e tyre për shkak të besimeve të ndryshme fetare. Komedia është bazuar nga filmi me të njëjtin emër por i përshtatur me kohën moderne theksojnë regjisorët.

Në fund të shfaqjes aktorët shprehen të lumtur pasi publiku i priti mjaft mirë.

Ky aktivitet u realizua ne kuader te Projektit “Forcimi i Dialogut dhe Harmonisë Ndërfetare në Shkodër” dhe financohet nga Ambasada e Hollandës në Tiranë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!