Connect with us

Aktualitet

“Ea është talenti i radhës i një qyteti si Shkodra”, fitoi “Gjeniun e Vogël”, kryebashkiaku Spahia takon vogëlushen

Published

on

Vogëlushja Ea Zoga ka fituar spektaklin “Gjeniu i Vogël” në Vizion Plus TV. Ditën e sotme, së bashku me babain e saj, Ea është pritur nga kryebashkiaku i Shkodrës Bardh Spahia.

 

Kryebashkiaku e ka pritur me një tufë me lule, teksa Ea ka treguar me krenari të natyrshme trofetë e fituara në “Gjeniu i Vogël”. Në një publikim në faqen e tij zyrtare në Facebook, kryebashkiaku Spahia shkruan:

“Kënaqësi e veçantë të uroj artisten e vogël shkodrane Ea Zoga për fitoren e merituar në “Gjeniu i Vogël”, edicioni i 8- të. Ea është krenari jo vetëm për familjen por edhe Shkodrën e shkodranët.

Zëri i saj i mrekullueshëm, interpretimi me nivel shumë të lartë artistik, janë tregues i qartë i një talenti që do të lërë gjurmë në artin shqiptar. Ea është talenti i radhës i një qyteti si Shkodra, i cili vazhdon t’i dhurojë vlera të padiskutueshme Shqipërisë!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!