Connect with us

Aktualitet

Shkoi me zetor në mbrëmjen e maturës, djali që theu çdo tabu tregon si qëndron e vërteta

Published

on

Një ndër ngjarjet më të veçanta të ndodhura këto ditë është ajo e maturës së Viktorit nga Lezha.

Ndryshe nga bashkëmoshatarët e tij i riu vendosi të shkojë në maturë me zetor dhe jo me makinë luksoze.

I ftuar në “Shqipëria Live” maturanti tregoi ndjesitë e veçanta që ka përjetuar gjatë atij momenti.

Në videon që ka qarkulluar në rrjete sociale shihet se si të gjithë bashkëmoshatarët kanë vendosur të shkojnë me makina luksoze, ndërsa djali  me një zetor.

Maturanti tregoi se arsyeja që kishte zgjedhur këtë mjet ishte veçantia dhe se do të mbahej mend për diçka që nuk është bërë më përpara.

“Edhe gjërat e thjeshta kanë vlerë. Është mjet bujqësor, kam punuar me të kur kam gjetur kohën e lirë. Të gjithë kanë dëshirën për të marrë makina të shtrenjta me qera, të familjarëve ose të të afërmve. E duan për të treguar që është një ditë që mbahet mend”, tha Viktori.

Pavarësisht momenteve të bukura që ka kaluar, Viktori tregoi se nuk ka pasur asnjë qëllim  për t’i rënë në sy vajzave për gjestin që bëri.

“Ia kaluam shumë mirë dhe ishim super, u kënaqëm. Për të thënë të drejtën nuk ishte për t’i rënë në sy vajzave por thjesht për të bërë diçka të veçantë”, tha ai.

I riu ka mbaruar shkollën profesionale për kuzhinier, rrugëtim të cilin do ta vazhdojë edhe më tej.

FOTO GALERI
1/2

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tragjedia e Himarës, Anila Hoxha: Institucionet kanë përgjegjësi po aq sa polici që vrau të miturën

Published

on

By

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar për rastin e vrasjes së vajzës 5-vjeçare në Himarë. Me anë të një postimi në Facebook, Hoxha shkruan se përgjegjësi të njejtë me policin që vrau të voglën me skaf kanë edhe tre institucione të tjera. Sipas Hoxhës, Ministria e Mjedisit, Policia Kufitare dhe Bashkitë duhet të marrin ndëshkimin që meritojnë për ngjarjen e sotme. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Një jetë mund të ishte shpëtuar sot… Skafet s’duhet të afrohen 300 m nga bregu, VKM-ja u injorua

Published

on

By

Një fëmijë humbi jetën sot, pasi u masakrua nga një skaf, drejtuesi i të cilit nuk i zbatonte ligjet, edhe pse ishte efektiv i Policisë së Shtetit. Një vendim i qeverisë i miratuar në Mars 2019 ka primare ruajtjen e sigurisë në plazhe për pushuesit. (more…)

Continue Reading

Aktualitet

Ngjarja e Himares / Greta Bardeli Gjoni : E dhimbshme, kjo ngjarje eshte fytyra e vertete….e shtetit

Published

on

By

Ngjarja sotme ne Himare bashke me dhimbjen e thelle dhe tronditjen e gjithe familjeve shqiptare tregon fytyren e vertete (more…)

Continue Reading

LAJMI FUNDIT

Copyright © 2021 EE Times TV

error: Content is protected !!